14. října 2008

14.10.2008 - den komorního orchestru.
.
Dnes je den, kdy sem do studia 3bees v Holešovicích přijde komorní orchestr Roxy ensemble.
Přijdou celkem troje první housle, dvoje druhé housle, jedna viola ( jedny housle převezmou violový part, protože druhá violistka na poslední chvíli nemohla přijít ) jedno cello, jeden kontrabas a dirigent Tomáš Hanák. Ne, není to ten slavný a pohledný herec, je to shoda jmen.
Roxy ensemble je složený z mladých, talentovaných hudebníků, kteří hrají kusy známé a prověřené, ale i ty méně známé a méně prověřené, jako například dnes - Budaře.

Jmenovitě přijdou: Radim Kresta, Barbora Mráčková, Hana Dohnálková, Monika Růžková, Matěj Polášek, Michaela Janoušková, Marek Lustig, Ondřej Martinovský, Václav Petr a již zmiňovaný dirigent Tomáš Hanák.

Ti všichni věnují svůj talent písním: ODPOUŠTÍM, KOŇMO JAK KRÁL a NEDOMAZLENÁ. A když to stihneme, resp. když budeme nějak nečekaně rychlí, posílíme smyčce ještě ve skladbách, ve kterých už zní kvartet: VYDRA, NEPOZNÁVÁM, MALÝ MULAT, TANEČNÍK.
Ale to jenom když to stihneme.

12:20
Zjistili jsme, že tady není dost pultíků na noty, takže se teď modlíme, aby si hráči přinesly pultíky svoje, protože jinak nevím, co bychom dělali. Například dirigent má zatím pultík vyrobený ze stolku a barové židle. Ale vzhledem k tomu, že všechny chyby hrají pro nás, je všechno tak jak má být.

Na prvním veřejném uvedení písně PAN PLACÍK se pracuje. Už brzy se objeví na stránkách studia 3bees. Bude to taková komorní verze pouze s pianem, kytarou a basou. V plné verzi, která bude na desce budou ještě flétny, klarinet a i hoboj si párkrát foukne.

Mějte se pěkně a sledujte PROMĚNU...